ŽIVOTOPIS

 
 
 
 

Jana Jarkovská | příčná flétna
*1983, Jaroměř

Flétně se začala věnovat v jaroměřské ZUŠ a pokračovala v ZUŠ Na Střezině v Hradci Králové pod vedením Hany Haltufové. Absolvovala Biskupské gymnázium Bohuslava Balbína v Hradci Králové a následně Pražskou konzervatoř, kde studovala ve třídě profesora Jana Riedlbaucha.
V současnosti studuje flétnu na Akademii múzických umění v Praze pod vedením prof. Jiřího Válka. V roce 2010 absolvovala rovněž studijní stáž u prof. Simony Valsecchi a ve třídě komorní hry prof. Emanuely Piemonti na Conservatorio Giuseppe Verdi v Miláně. V roce 2012 pak ve třídě profesorky Valsecchi na milánské konzervatoři působila jako odborná asistentka.
Během svých studií se Jana Jarkovská zúčastnila řady domácích i zahraničních soutěží. Zvítězila například v celostátní soutěži konzervatoří a získala stipendium Yamaha pro jednoho studenta Pražské konzervatoře. V roce 2009 se s úspěchem zúčastnila mezinárodní soutěže Pražského jara a v roce 2012 získala v duu s klavíristou Bohumírem Stehlíkem první cenu v mezinárodní soutěži v italském Chieri.

[více...]

CZ  |  EN  |  IT