ŽIVOTOPIS

 
 
 
 

Jana Jarkovská | příčná flétna
*1983, Jaroměř

Flétně se začala věnovat v jaroměřské ZUŠ a pokračovala v ZUŠ Na Střezině v Hradci Králové pod vedením Hany Haltufové. Absolvovala Biskupské gymnázium Bohuslava Balbína v Hradci Králové a následně Pražskou konzervatoř, kde studovala ve třídě profesora Jana Riedlbaucha.
V roce 2013 úspěšně zakončila svá studia flétny na Akademii múzických umění v Praze pod vedením prof. Jiřího Válka. V roce 2010 absolvovala rovněž studijní stáž u prof. Simony Valsecchi a ve třídě komorní hry prof. Emanuely Piemonti na Conservatorio Giuseppe Verdi v Miláně. V roce 2012 pak ve třídě profesorky Valsecchi na milánské konzervatoři působila jako odborná asistentka. Od srpna 2013 je studentkou postgraduálního programu na Královské hudební akademii ve Stockholmu.
Během svých studií se Jana Jarkovská zúčastnila řady domácích i zahraničních soutěží. Zvítězila například v celostátní soutěži konzervatoří a získala stipendium Yamaha pro jednoho studenta Pražské konzervatoře. V roce 2009 se s úspěchem zúčastnila mezinárodní soutěže Pražského jara a v roce 2012 získala v duu s klavíristou Bohumírem Stehlíkem první cenu v mezinárodní soutěži v italském Chieri.
Pravidelně se účastní mistrovských kurzů předních flétnistů a flétnistek (Philippe Benoit, Barthold Kuijken, Gaby Pas-Van Riet, Kaspar Zehnder ad.). Je zkušenou sólovou i komorní hráčkou. Jako členka Bellatrix-Tria vystoupila například na festivalu Za Poklady Broumovska nebo v Českém centru v Miláně.
Kromě tradičního repertoáru se věnuje též soudobé hudbě, pravidelně spolupracuje na premiérových uvedeních skladeb současných autorů. Koncertovala na mnoha místech v České republice i v zahraničí, například v Polsku, Německu, Francii, Itálii, Švýcarsku, Lucembursku či v USA.

CZ  |  EN  |  IT